„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí na světě pouze existuje.“ 

Oscar Wilde, anglický dramatik irského původu

Možná už se vám někdy stalo, že jste cítili potřebu „nechat si od někoho trochu pomoci“, ale zároveň jste měli pocit, že přímo „psychoterapii“ nepotřebujete. Nemáte přeci žádný „symptom“.

Každý z nás se někdy ocitne v těžké životní situaci. Může se jednat o rozchod, úmrtí v rodině, nebo jen pocit že se nedokážete správně rozhodnout. Můžete náhle začít špatně spát, hůře zvládat stresové situace, přejídat se, nebo můžete jen časem začít pociťovat, jako by se z vašeho života tak nějak postupně vytratil pocit štěstí a spokojenosti.

Přitom někdy jen stačí pouhé jedno setkání s někým, kdo má nad věcí nadhled a navíc i potřebné nástroje k tomu, aby ve vás znovu objevil vaše vlastní schopnosti vyrovnat se s danou událostí a začít žít spokojenější život.

Při našem setkání ve vás neuvidím „pacienta s psychickým problémem“, nebudu vás soudit ani škatulkovat. Plně respektuji jedinečnost každého člověka. V přátelském rozhovoru se pokusíme společně objevit vaše vlastní zdroje, které vám budou spolehlivě pomáhat zvládat nejen ty situace, se kterými se v současné době trápíte, ale i ty další, které vás ještě na cestě životem mohou potkat.

Mým cílem je najít a probudit ve vás vlastní uzdravující schopnosti tak,  že moji pomoc nebudete nepotřebovat, a dalším životním výzvám budete čelit s klidnou a vyrovnanou myslí a mezitím si budete užívat spoustu krásných, plně prožitých přítomných okamžiků.

Má setkání s vámi jsou velmi často jednorázová, i když někdy můžeme potřebovat ještě jedno či dvě další setkání na prohloubení získaných dovedností.