Dott. Jana Zajícová

Studovala jsem psychologii a filozofii na Státní univerzitě v Miláně, kde jsem v roce 1998 získala titul Doktor filozofie. Jsem zastáncem „aktivního“ a dynamického přístupu k psychologickému rozvoji osobnosti. Věnuji se ericksonovské hypnoterapii a krátkodobé direktivní terapii. Podstoupila jsem terapeutický výcvik v psychoterapii s asistencí koní prvního i druhého stupně u prestižní americké asociace EAGALA (Equine Assisted Growth and Learning Association), která garantuje profesionalitu a kontinuální vzdělávání certifikovaných terapeutů. Snažím se být dobrým průvodcem těm, kteří v sobě našli sílu a odvahu udělat první krok ke šťastnějšímu a autentičtějšímu životu.

Ke každému klientovi přistupuji naprosto individuálně. Vyhýbám se „škatulkování“ a dogmaticky přesnému dodržování terapeutických technik. Každý člověk je sám o sobě jedinečný a nelze na každého uplatňovat stejné techniky. Každá terapeutická hodina je šitá na míru konkrétnímu jedinci. Snažím se dosáhnout změny a odstranění symptomu v co nejkratším čase a umožnit tak klientovi žít plnohodnotný život co nejdříve. Jsem zastáncem myšlenky, že někdy k aktivaci změny stačí pouhé jedno sezení. U některých klientů je vhodné k dosažení kýženého výsledku použít stavu lehkého transu, který může celý proces „uzdravení“ velmi urychlit.

Věnuji se hypnoterapii podle Miltona Ericksona, jehož psychoterapeutický přístup se vyznačuje využitím hypnotického transu, kde se – na rozdíl od klasické hypnózy - stírá rozdíl mezi bdělou a hypnotickou komunikací plynulým přecházením z jednoho stavu do druhého. Další charakteristické znaky jsou akceptace vnitřního světa klienta, využití klientových zkušeností k řešení jeho problémů, systémové pojetí a podpora pozitivních odchylek. Nejsem zastáncem Freuda a neprovozuji psychoanalýzu.

Terapie mohu vést v češtině, angličtině a italštině.